Drogi Kliencie puroBIO,

 

Chcemy przekazać informacje na temat stosowania mikroplastiku w kosmetykach do makijażu i wynikających z tego ograniczeń Europejskiej Agencji Chemikaliów- ECHA.

 

Chociaż stosowanie mikrodrobin plastiku w produktach kosmetycznych stanowi zaledwie 1,5% ich ogólnego wpływu na środowisko, są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. ECHA określiła ograniczenia i interwencje operacyjne związane z mikroplastikami. Każde państwo członkowskie wdrożyło kilka środków zakazujących stosowania mikrodrobin plastiku w produktach pielęgnacyjnych i ksometykach. Szczególnie we Włoszech produkty złuszczające lub detergenty zawierające mikrodrobiny plastiku nie mogą być już sprzedawane od stycznia 2020 r. Podobnie, inne kraje poza Europą wprowadziły różne restrykcyjne polityki z różnymi ramami czasowymi.

 

Program ograniczeń ECHA nie ogranicza się tylko do produktów spłukiwanych, ale obejmuje również produkty niespłukiwane, czyli kosmetyki do makijażu i pielęgnacji skóry.

 

W związku z tym puroBIO, marka specjalizująca się w produkcji certyfikowanych organicznych produktów do makijażu i pielęgnacji skóry, OŚWIADCZA, że jej produkty nie zawierają mikroplastików. Czego dowodem są badania przeprowadzone przez ECHA oraz raport dostarczony przez Cosmetics Europe.

No Comments